Sebastian Sadowski-Romanov

SpecialityPrezes Zarządu ITRO Sp. z o.o.
E-mailinfo@itro.pl
Strona wwwhttps://www.itro.pl
Tel.+48 512 022 907

Prezes Zarządu ITRO Sp. z o.o. Posiada wieloletnie doświadczenie w działalności importowo-eksportowej w sektorze MŚP na rynku międzynarodowym – Unii Europejskiej, Unii Celnej, Chin i USA – bezpośrednio jako przedsiębiorca i jako konsultant (44 l.)
Sebastian Sadowski-Romanov ukończył Wyższą Szkołę Biznesu – National Luise University w Nowym Sączu na kierunku Zarządzanie i Marketing i Techniki Informatyczno-Sieciowe w Zarządzaniu.
Od 1995 roku prowadzi działalność gospodarczą związaną z handlem międzynarodowym, a od 2011 firmę doradczą specjalizującą się w doradztwie eksportowym. Uczestnik branżowych konferencji, komentarze ekonomiczne dotyczące zagadnień związanych z eksportem w Polskich mediach m.in. w Pulsie Biznesu, Rzeczpospolitej, Polsat News, TVN24 BIS, Portalspozywczy.pl, DlaHandlu.pl. Swobodne porozumiewanie się w języku polskim, rosyjskim i
angielskim
Rozpoczęcie działalności w 1995 roku od importu obuwa z Włoch i eksportu do Rosji i na Białoruś rozszerzając pole działania na części komputerowe i elektronikę użytkową. Zbudowanie sieci sprzedaży w siedmiu miastach wojewódzkich.
W 2000 roku zajmował się wprowadzaniem do Polski Chińskiego producenta urządzeń do druku plastikowych kart Diagraph Corporation. W 2001 otworzył przedstawicielstwo tajwańskiego producenta Supersonic Inc. producenta urządzeń ultradźwiękowych wykorzystywanych w krawiectwie. W 2002 roku otworzył firmę handlową w Rosji, a w 2005 roku w mieście Shaoxing
(prowincja Zhejiang, Chiny) zakład krawiecki (150 pracowników).
W latach 2008-2009 pracował w Moskwie na szczeblu zarządczym w przedstawicielstwach polskich korporacji TZMO S.A. (OOO Bella Vostok) i Eveline Cosmetics S.A.
Od 2010 roku zajmuje się doradztwem eksportowym dla firm, których strategia zakłada rozwój handlu zagranicznego. ITRO Sp. z o.o. była aktywnym uczestnikiem europejskich programów wsparcia eksportu „Paszport do Eksportu” i „Internacjonalizacja MŚP Polski Wschodniej” doradzając polskim i zagranicznym firmom w zagadnieniach organizacji i optymalizacji działalności eksportowej na rynkach Unii Europejskiej, Rosji, Unii Celnej oraz innych rynków Wspólnoty Niepodległych Państw oraz Chin i Bliskiego Wschodu.
Wśród Partnerów i klientów firmy ITRO Sp.z o.o. znajdują się min. – Santander Trade (Santander Group), SCHNEIDER GROUP, Weleda A.G., INTERNATIONAL TRADE COUNCIL, RIA (rosyjski odpowiednik Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości) oraz wiele przedsiębiorstw z sektora MŚP.

All session
by Sebastian Sadowski-Romanov